23 styczeń 2023

Całonocne poszukiwania młodego mężczyzny zakończyły się sukcesem

fot. KPP Kluczbork
Policjanci z kluczborskiej komendy poszukiwali 20-letniego mieszkańca gminy Wołczyn po tym, jak mężczyzna opuścił miejsce zamieszkania i oddalił się w kierunku miejscowych pustostanów. Z uzyskanych przez policję informacji wynikało, że życie mężczyzny może być zagrożone. W poszukiwaniach uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów oraz strażaków z OSP. Na szczęście po kilku godzinach mężczyznę odnaleziono.
REKLAMA

21 stycznia w godzinach nocnych na terenie gminy Wołczyn prowadzone były dziania poszukiwawcze za 20-letnim mężczyzną, który opuścił miejsce zamieszkania informując, że chce popełnić samobójstwo. Informację o tym zdarzeniu na stanowisko kierowania wpłynęła około godziny 02.00. Z treści zgłoszenia wynikało, że młody mężczyzna poszedł w kierunku miejscowych pustostanów oraz terenów leśnych, z zamiarem odebrania sobie życia.

Z uwagi na występujące w nocy złe warunki atmosferyczne, minusową temperaturę, silny wiatr oraz padający śnieg, w kluczborskiej jednostce ogłoszony został alarm. W niecałe pół godziny po zgłoszeniu służbom zaginięcia młodego człowieka, kilkudziesięciu policjantów stawiło się do służby gotowych do rozpoczęcia poszukiwań za młodym mężczyzną. Dodatkowo w działania poszukiwawcze włączyły się jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Poszukiwania zakończyły się około godz. 9.30, kiedy to mężczyzna został odnaleziony przez policjantów w pomieszczeniach piwnicznych, jednej z posesji w gminie Wołczyn. Policjanci na miejscu zastali go w stanie niezagrażającym jego życiu i zdrowiu. Młody mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Pamiętaj! Jeśli znajdujesz się z stanie kryzysu emocjonalnego, poproś o pomoc, nie czekaj aż będzie za późno Jeśli znasz kogoś, kto znajduje się w kryzysie emocjonalnym, nie bądź obojętny. Pomoc można znaleźć w Poradniach Psychiatrycznych i Psychologicznych, Miejskich i Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Możesz również skorzystać z Całodobowej Linii Wsparcia dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 70 2222.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Kluczbork
-1.5°C
wschód słońca: 07:30
zachód słońca: 16:28
Koronawirus
opolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kluczborku

kiedy
2023-02-12 17:00
miejsce
Kino Bajka, Kluczbork, gen....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-16 18:30
miejsce
Hala OSIR, Kluczbork, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-27 19:00
miejsce
Kino Bajka, Kluczbork, gen....
wstęp biletowany